2018-19 M Track & Field Roster

Go To Coaching Staff

Team Photo
Front row (L-R): Sander Kushen, Marco Pompilj, Ben Szuhaj, Quinn Cooney, Sam Siegel, Reed Horton, Ben Ose, Parker Johnson, Alec Eschholz, Trevor Colby, Simpson Tanner
Row 2 (L-R): Griffin Mackey, Drew Thompson, Julien Hinz, Will Marx, Charlie Wade, Jake Kerin, Dom Repucci, Liam Jamieson, Sean Laverty, Parker Whims
Row 3 (L-R): Jason Wang, Owen Ritz, Corbin Mayes, Ryan Cashman, Max Frye, MJ Freeman, Michael Thurston, Tim Zepf, Will Phinney, Pat O’Brien, Thomas Lingard, Isacc Weber
Row 4 (L-R): Sam Morton, Ben Matejka, Myles Holt, Shawn Ohazuruike, Donovan Spearman, Brian Mass, Henry Raymond, Will Eaton, Christian Myers
Row 5 (L-R): Greg Crowley, Myles Schreck, Drew Palermo, Cole Andrus, Ethan Ruh
Captains: Ben Ose ’19, Alec Eschholz ’19, Trevor Colby ’19

Players

Men's Track & Field Staff

  • Harwick
    Herbert & Marjorie Chase Head Coach of Men's Track & Cross Country

    Barry Harwick

  • Forino
    Throws Coach

    Jeff Forino

  • Wunderlich
    Jumps Coach

    Tim Wunderlich

  • Assistant Coach

    John Simons

  • Sandy Ford-Centonze
    Herbert & Marjorie Chase Head Coach of Women's Track & Field

    Sandy Ford-Centonze

2018-19 M Track & Field Roster
Full Name Pos. Yr. High School Hometown
Masaki Aerts Sprints So. St. Peter's Prep Warren, N.J.
Cole Andrus Throws Jr. Cle Elum-Roslyn Cle Elum, Wash.
Ryan Cashman Jumps Fr. Montgomery Belle Mead, N.J.
Trevor Colby MD Sr. Inter-Lakes Meredith, N.H.
Quinn Cooney Dist./XC Sr. Chelmsford Chelmsford, Mass.
Gregory Crowley Distance So. Scarsdale Scarsdale, N.Y.
William Eaton Dist./XC Fr. Franklin Portland, Ore.
Alec Eschholz Hurdles Sr. Mount Mansfield Union Richmond, Vt.
Nicholas Feffer Dist./XC So. State College Area Boalsburg, Pa.
MJ Freeman Sprints So. Greens Farms Academy Shelton, Conn.
Max Frye Hurdles So. New Albany New Albany, Ohio
Julien Hinz Dist./XC Fr. Poly Prep CDS Brooklyn, N.Y.
Myles Holt Sprints Jr. Natick Natick, Mass.
Reed Horton Dist./XC Sr. Deerfield Academy San Francisco, Calif.
Liam Jamieson Dist./XC Fr. Loyola Santa Monica, Calif.
Parker Johnson Hurdles Sr. Second Baptist School Bellaire, Texas
Jack Kerin MD Jr. Indian Hills Franklin Lakes, N.J.
Sander Kushen Dist./XC Sr. Tesoro Coto de Caza, Calif.
Sean Laverty Dist./XC Jr. Cumberland Cumberland, R.I.
Jack Leonovicz Throws Jr. Brookfield East Brookfield, Wis.
Thomas Lingard Dist./XC Fr. Lexington Cambridge, Mass.
Griffin Mackey Dist./XC So. Sewickley Academy Sewickley, Pa.
Will Marx Sprints Fr. St. John's School Houston, Texas
Brian Mass Dist./XC So. Central Bucks West Perkasie, Pa.
Benjamin Matejka Dist./XC So. Wellesley Wellesley, Mass.
Corbin Mayes Pole Vault So. Liberty Common Fort Collins, Colo.
Samuel Morton Dist./XC So. Mamaroneck Larchmont, N.Y.
Christian Myers Dist./XC Fr. Staples Westport, Conn.
Patrick O'Brien Dist./XC So. Oyster River Durham, N.H.
Shawn Ohazuruike Hurdles Jr. Delbarton School Newark, N.J.
Ben Ose Multis Sr. Eden Prairie Eden Prairie, Minn.
Andrew Palermo Throws Fr. Spencerport Rochester, N.Y.
William Phinney MD So. Ridge Basking Ridge, N.J.
Marco Pompilj Dist./XC Sr. Collegiate School New York, N.Y.
Henry Raymond Dist./XC Jr. Podure Fort Collins, Colo.
Dom Repucci Dist./XC Jr. Hopkinton Hopkinton, N.H.
Lucas Ribeiro Throws Sr. Belmont Hill Belmont, Mass.
Owen Ritz Dist./XC So. Germantown Academy Meadowbrook, Pa.
Ethan Ruh Throws Jr. Creighton Prep Omaha, Neb.
Myles Schreck Throws Fr. Trinity Prep Winter Springs, Fla.
Samuel Siegel Pole Vault Sr. Northern Valley Demarest Demarest, N.J.
Ahria Simons Jumps Fr. The Berkshire School Pembroke, Bermuda
Donovan Spearman Sprints So. Crossroads School Gardena, Calif.
Benjamin Szuhaj Dist./XC Sr. William Penn Charter School Glenside, Pa.
Simpson Tanner MD Sr. University School of Nashville Nashville, Tenn.
DeWayne Terry Jr. Jumps So. Gulliver Prep Miami, Fla.
Andrew Thompson Dist./XC Fr. Fairfiled Prep Trumbull, Conn.
Michael Thurston MD Jr. Ridgewood Ridgewood, N.J.
Charles Wade Sprints Fr. St. Charles East St. Charles, Il.
Seth Walter Throws So. Manatee Longboat Key, Fla.
Jason Wang Dist./XC Fr. Iolani School Honolulu, Hawaii
Issac Weber Dist./XC Fr. North Central Indianapolis, IN
Parker Whims Javelin Sr. Bellarmine College Preparatory Saratoga, Calif.
Timothy Zepf MD/XC So. Trinity Londonderry, N.H.

Men's Track & Field Staff

Men's Track & Field - Coaching Staff
Image Name Title
Harwick Barry Harwick Herbert & Marjorie Chase Head Coach of Men's Track & Cross Country
Forino Jeff Forino Throws Coach
Wunderlich Tim Wunderlich Jumps Coach
John Simons Assistant Coach
Sandy Ford-Centonze Sandy Ford-Centonze Herbert & Marjorie Chase Head Coach of Women's Track & Field